1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i wystrój. W tygodniu proszę z Opacionki nr. 49, 52, 53, 55, 54. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby Parafii po 30 zł. od Rodziny. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie. W okresie Wielkiego Postu nie przyozdabiamy ołtarzy kwiatami a rodziny sprzątające składają ofiarę u mnie na kwiaty do Bożego Grobu.

2.Dzisiaj rozpoczyna się 57 Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu.

3.Z racji Światowego Dnia Chorego, który dziś obchodzimy, zapraszam chorych i osoby w podeszłym wieku w sobotę na g. 9.00 na Msze św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, przed którą Spowiedź św. a po Mszy św. na wspólne spotkanie do Domu Ludowego w Opacionce. Bardzo proszę, aby licznie przyjść do Kościoła i do Domu Ludowego, aby min. docenić tych,  którzy to spotkanie przygotowują, a także spotkać się, aby porozmawiać czy powspominać.

4.W tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post, w czasie którego przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Bierzmy liczny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, za udział w których można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Pod chórem będzie wystawiona Księga Trzeźwościowa, aby wpisać swoje postanowienia.

5.W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o g. 7.00 i 17.00. Można też zabrać popiół dla nieobecnych jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty. Obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy i jakościowy. Składka przeznaczona będzie na pomoc Ukrainie. Od Środy Popielcowej do Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

6.W piątek o g. 17.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich i Msza św.

7.Caritas naszej diecezji zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie odpisu podatkowego – 1,5 procenta podatku – na organizację pożytku publicznego –

Caritas Bliźni w Potrzebie KRS: 000025723.

8.Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę po Mszy św. wieczornej.

9.W przyszłą niedzielę o g. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. W modlitwach uczestniczy róża Edwarda Stasiowskiego.