1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i wystrój. W tygodniu proszę z Januszkowic nr 39, 40, 42A, 42, 46. O posprzątanie kościólka proszę z Januszkowic nr. 47, 65, 49. Bóg zapłać rodzinie Stasiowscy za odnowienie Krzyża Misyjnego. Bóg zapłać Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Opacionki za przeplewienie grządek koło kościoła.

2.Bardzo proszę o pozamiatanie alejek w Parku, drogę do Parku i Parking w sobotę na g. 9.00 z Januszkowic nr. 70A, 48, 72, 73, 74A, 74B, 76A, 76, 75A, 77, 78A, 78. 72A.

3.Jutro przypada Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. W środę Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika – Patrona Polski oraz Uroczystości Odpustowe w Sieklówce z Sumą o g. 11.00. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

4.W poniedziałek, wtorek i środę Dni Krzyżowe – czas modlitwy o urodzaje i uświęcenie każdej pracy. Tradycyjnie w te dni procesje do krzyży. W poniedziałek do krzyża na Winnej Górze. Bardzo proszę, aby mieszkańcy Zagórze II nr. 135, 134, 134A, 131, 129, 130B, 130A, 128, 207. przygotowali ołtarz, wykosili trawę od Groty w Parku w stronę Winnej Góry jutro od g. 9.00. We wtorek do kościółka na cmentarzu. W środę do krzyża koło P. Mieczysława Płaziak. Bardzo proszę o porządki na grobach i zapalenie zniczy. W tych dniach obowiązkowo uczestniczy Liturgiczna Służba Ołtarza i KSM.

5.W tygodniu modlą się Róże: jutro – Wiesława Płaziak, we wtorek – Józefa Borowiecka, w środę – Marian Giera, w czwartek – Maria Winiarska-Szurek, w piątek – Franciszek Nowak, w sobotę – Krystyna Mokrzycka, w niedzielę – Ewa Jasik.

6.W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Misje Święte. Program otrzymali uczniowiew Szkole. Znajduje się także w gablocie i na stronie internetowej Parafii. Kto nie  ma to Może sobie zabrać ze stolika pod chórem. Udział zaś w Misjach niech będzienaszym uczczeniem 40-tej rocznicy konsekracji naszego Kościoła, która odbyła się pierwszego czerwca 1984 r. W programie znajdują się modlitwy, które proszę odmawiać przy Pacierzu.

7.W przyszłą Niedzielę każda Rodzina składa po 30 zł. na potrzeby Parafii.

8.W najbliższym czasie pamiętajmy w modlitwie o Maturzystach, prosząc o światło Ducha Świętego na czas egzaminów.

9.Z dniem 15-tego maja upływa termin płatności II raty podatku rolnego i od nieruchomości. Pan Sołtys z Januszkowic będzie pobierał podatek w sobotę w g. 8.00 - 12.00 w domu ludowym. Pan Sołtys z Opacionki będzie pobierał podatek w sobotę w g. 8.00 - 10.00 w domu ludowym a w pozostałe dni w domach Sołtysów. Będzie też można uregulować należność za odbiór odpadów  komunalnych.

9.W tygodniu Nabożeństwa Majowe o g. 17.30 i Msza Św.