1.Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tygodniu proszę z Januszkowic nr. 102, 100, 99, 200, 98. Bóg zapłać za odśnieżenie P. Ryszardowi Chajec.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Uczestniczę We Wspólnocie Kościoła. Zapraszam na Roraty o g. 17.00, szczególnie dzieci z lampionami, które każdego dnia będą mogły sobie wylosować Dzieciątko Jezus dla siebie. Dzieci będą się gromadziły pod chórem, po które wyjdziemy w procesji. Wyrazem naszego adwentowego czuwania jest tegoroczna dekoracja w kościele, za zrobienie której składam Bóg zapłać P. Wandzie i Stanisławowi Jamróz i P. Janinie i Wiesławowi Drzyzga. Wyłożona jest także Księga Trzeźwości, aby wpisać swoje zobowiązanie na czas Adwentu lub dłuższy.

3.Dzisiaj Wsp. Św. Franciszka Ksawerego, Patrona Śp. Ks. Franciszka Podolskiego, dla którego prośmy w modlitwach o wieczne szczęście w niebie. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o g. 7.00 i 17.00. W ten dzień od g. 12.00 – 13.00 przeżywać będziemy szczególny czas – Godzinę  Łaski. Dzięki modlitwie w tej Godzinie Matka Boża ześle niezliczone łaski dla duszy i ciała. W domu czy w pracy, o ile to możliwe, warto zrobić chwilę przerwy na modlitwę do Matki Bożej o potrzebne łaski.

4.Od przyszłej niedzieli w dolnym kościele Panie z Caritasu i Panie z Róż będą rozprowadzały świece na stół wigilijny: małe 8 zł. a duże 18 zł., jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom, a także będzie można zakupić opłatki. Ofiary składane przez was nie są tylko opłatą za opłatek, ale ofiarą za pracę Pana Kościelnego i Pana Organisty. Weźmy pod uwagę jak ceny wszystkiego poszły w górę to także niech ofiary wzrosną.

5.Bóg zapłać Właścicielowi Sklepu w Opacionce za umieszczenie pojemnika, do którego w czasie Adwentu będziemy mogli składać zakupione produkty spożywcze jako nasza pomoc osobom samotnym w naszej parafii. Można też z Zakrystii zabrać tzw. Torbę Miłosierdzia i napełnić produktami spożywczymi, aby ją przekazać potrzebującym przez Parafialny Zespół Caritas.

6.W przyszłą niedzielę modlimy się za Kościół na Wschodzie i wspieramy dobrowolnymi datkami do puszek. O przeprowadzenie zbiórki proszę Szkolne Koło Caritas.

7.W przyszłą niedzielę każda rodzina składa po 30 zł. na potrzeby Parafii.

8.W przyszłą niedzielę Koło Gospodyń Wiejskich z Opacionki zaprasza na Kiermasz Stroików i ozdób świątecznych, który rozpocznie się o g. 13.00 w Domu Ludowym.